Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia
Diorama, Ragneta, szturm
Ach te witryny!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 135
Najnowszy Użytkownik: PawelD
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Włosi w Fall Barbarossa
Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat udziału wojsk włoskich w walkach na froncie wschodnim i roli jaką one odegrały w operacji Barbarossa.
"22 czerwca 1941 roku, Mussolini zdecydował się również wziąć udział w wojnie na froncie wschodnim. Pierwsze oddziały strzelców alpejskich znalazły się w rejonie walk 26 czerwca. 10 lipca powstał Corpo di Spedizione Italiano in Russia (C.S.I.R.), którego oddziały docierały na front w lipcu i sierpniu. Pod koniec roku jego siły wyniosły około 60 000 żołnierzy zgrupowanych w trzech dywizjach i komponencie lotniczym, walczących w rejonie Doniecka."
U-Boot VIIC U995
W galerii znajdują się zdjęcia U-Boota typu VIIC z czasów II wojny światowej. Obecnie jest on obiektem muzealnym w niemieckiej miejscowości Laboe, położonej nad Morzem Bałtyckim. Oprócz tego wśród zdjęć znajdziecie pomnik Marine-Ehrenmal oraz przepiękną zatokę kilońską.
Zapraszamy do wnętrza jedynego zachowanego w całości U-Boota
USA - Georgia - Atlanta

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z USA. Zdjęcia pochodzą z pobytu Instruktora w stanie Georgia. Zostały wykonane w Atlancie, w roku 1996, czyli w roku olimpiady.
Galeria duńska

Dodaliśmy galerię prezentującą zdjęcia najmniejszego z państw nordyckich, czyli Danii. Na zdjęciach znajdziecie m.in. sfotografowaną zmienność duńskiej pogody.
Zapraszamy do obejrzenia całości duńskiej galerii.
Aktualizacja w galerii Berlin

Zapraszamy do obejrzenia zaktualizowanych zdjęć z galerii Berlin. Wśród nich zdjęcia z Berlin Holocaust Memorial oraz Alt Berliner Wirtshaus, restauracji z oryginalnym rustykalnym klimatem z starego Berlina.
Starcie PMiHW versus Portal Strategie
Xardas ( portal.strategie.net.pl i Klub Agresor ) przyszykował zestawy sił, zadań dla stron i oparł akcję o autentyczne wydarzenia z przełomu zimy i wiosny na Polskim Pomorzu w 1945 roku. Było wówczas tak, że francuska dywizja Waffen SS broniła jak mogła przed prącymi Rosjanami dojść do dróg ewakuacji, którymi niemiecka ludność cywilna wycofywała się, praktycznie uciekała, do Kołobrzegu, skąd miała być ewakuowana drogą morską do rdzennej Rzeszy. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu i obejrzenia galerii z tej bitwy.
Strona 13 z 21 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>