Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia
Diorama, Ragneta, szturm
Ach te witryny!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 135
Najnowszy Użytkownik: PawelD
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Grunwald , nasze wielkie przedsięwzięcie

PMiHW oraz REKO podjęły się wykonać kolejne wielkie przedsięwzięcie. W połowie lipca bieżącego roku w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ma stanąć diorama a na niej makieta przedstawiająca bitwę. Lwia część (95%) figur to zbiory z PMiHW, w większości wykonane przez szefa Pracowni. Kierownikiem projektu jest szef REKO, instruktor Jan Nałęcz.

Zachęcamy do przeczytania całości artykułu (kliknij tu) oraz obejrzenia galerii (kliknij tu)
Bitwa w Afryce Północnej, kwiecień/maj 2012r. - artykuł


Na przełomie kwietnia i maja w pracowni PMiHW odbyła się wielka bitwa, tym razem osadzona w realiach Afryki Północnej, w latach 1942-43. Zachęcamy do przeczytania artykułu z tego właśnie przedsięwzięcia.
Bitwa w Afryce Północnej, kwiecień/maj 2012r. - fotorelacja


Zapraszamy do obejrzenia formacji walczących w Afryce Północnej w latach 1942-43. Cala galeria została zaktualizowana o nowe zdjęcia, które zostały wykonane w kwietniu i maju br. przy okazji bitwy odbywającej się w pracowni.
Organizacja dywizji w latach II wojny światowej
Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego organizację dywizji w latach II wojny światowej. W materiale przybliżono informacje o organizacji dywizji w początkowej fazie wojny. Skorzystano tu z dwu opracowań źródłowych: Błagowieszczański, Artyleria w II wojnie światowej i Rawski, Piechota w drugiej wojnie światowej. Do obu pozycji można mieć mniejsze lub większe zastrzeżenia, niemniej obu autorom - poza ówcześnie obowiązującym trendem politycznym - należy oddać wiele, w zakresie rzetelności i wiarygodności.
Bitwa Kolonizacyjna - artykuł
Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego wydarzenia kolonizacji Afryki. Niesamowita bitwa kolonizacyjna rozgrywana była przez kilka marcowych sobót i była to jedna z największych i najdłuższych bitew jakie stoczono w pracowni PMIHW.
Bitwa Kolonizacyjna - fotorelacja
Po wymianie wykładziny w sali Pracowni i kilku testach użytkowych pierwszą dużą akcję postanowiliśmy rozegrać na całym obszarze nowego pokrycia podłoża, stosując elementy nastawne wystroju terenu. Działania zostały ulokowane tak, by z jednej strony Turcy ambitnie dążyli do poszerzenia swych wpływów, z drugiej dążyli do tego samego (i do pobicia Turków) Brytyjczycy.
Zapraszamy do obejrzenia tej wielodniowej bitwy.
Strona 12 z 21 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>