Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia
Kolejna faktoria handlowa.Obok pastwisko
Kolonizacja 2012
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 135
Najnowszy Użytkownik: PawelD
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Bitwa powietrzna w Afryce Północnej 1942r.
Oto ReggiaAeronauticaItaliana oraz Luftwaffe zamierzając wedrzeć się w przestrzeń powietrzną Brytyjczyków, dotrzeć na wysokim pułapie nad cenne składy zaopatrzenia i je zniszczyć. Ma to odwrócić uwagę RAF od docierającego w tym samym czasie na zaplecze własnego frontu konwoju z zaopatrzeniem… Zadanie bombowe mają wykonać bombowce włoskie SavoiaMarchetti SM79 i lżejsze Caproni Libbecio; osłonę bliższą dadzą niszczycielskie ciężkie Me 110, dalszą Macchi MC 202 Folgore i Me 109 E. Zachęcamy do przeczytania artykułu - kliknij tutaj oraz obejrzenia galerii - kliknij tutaj.
I Wojna Światowa, bitwa lądowa 1917r.
Scenariusz do akcji został celowo przygotowany w szalenie wymagający sposób.. Po doświadczeniach niedawno rozstrzygniętego starcia toczonego też na zachodzie, w dwa lata wcześniejszej fazie działań, do przepisów wprowadziliśmy długą listę zmian i uszczegółowień. W nadchodzącym działaniu miał -niezależnie od planowanego przez strony rozwoju akcji- dokonać się test nowych rozwiązań. Zapraszamy do przeczytania artykułu - kliknij tutaj oraz obejrzenia galerii - kliknij tutaj.
Nowe Galerie!
Po wakacjach nadszedł czas, aby podsumować w fotograficznym skrócie wizyty Instruktora w kilku ważnych dla Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej miejscach. Szczególną uwagę proponujemy zwrócić na galerie związane z wizytą w Saumur gdzie się mieści Muzeum Broni Pancernej. Zapraszamy do galerii.
Saladyn

Zapraszamy do obejrzenia galerii figur z Wielkich Wypraw Krzyżowych - kliknij tutaj.
Saladyn, krucjaty, informacje, ciekawostki, organizacja, postaci, kalendarium
Tak, jak mamy w Pracowni potężnie rozwinięty okres zwany potocznie Kolonizacją, tak rozbudowany zostaje kolejny niszowy czas. Czas wypraw krzyżowych. Teren 65 metrów kwadratowych dostępny do działań już na wstępie potraktujemy inaczej niż zwykle. Jest mapa dzieląca go na ważne obszary z ich przyporządkowaniem i podziałem granic na moment, w którym rozpoczniemy nasze poczynania. Teren ten należy traktować umownie w sensie wielkości, gdyż realne odległości są tego rodzaju, że musielibyśmy dysponować „basenem narodowym” zamiast sali Pracowni. Dlatego należy odczytywać mapę jako obszar 10 razy większy niż faktycznie posiadany. Pozwoli to na dość zbliżone do prawdy historycznej „powojowanie” w atmosferze towarzyszącej ówczesnym realiom. Dlatego raczej nie dojdzie do jednoczesnej walki wszystkich ze wszystkimi, a na poszczególnych obszarach można będzie prowadzić właściwe działania znając realne położenie własne i odnajdując się w środowisku sąsiadów nie zawsze przecież życzliwych…

Zachęcamy do przeczytania całości niezwykle ciekawego artykułu - kliknij tutaj.
Pruska rozpaczliwa obrona
Po pewnej przerwie w tym okresie /wystawa w MT PKiN/ postanowiliśmy przed planowana wielką bitwa w okresie napoleońskim to i owo sobie przypomnieć i rozpoczęliśmy specyficzną bitwę. Na skrajnie kłopotliwych pozycjach, przyparci do lasu linie obronne obsadzili Prusacy.

Cały artykuł oraz zdjęcia z bitwy znajdziecie klikając tutaj. Zdjęcia do artykułu znajdziecie klikając tutaj.
Strona 10 z 21 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>