Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia
Diorama, Ragneta, szturm
Ach te witryny!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 135
Najnowszy Użytkownik: PawelD
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Kraj Bocage, Kursk, Francja 1940
Pod koniec marca 2014r Telewizja TVN24 zwróciła się do Pracowni o możliwość nakręcenia serii ujęć z naszych makiet. Chodziło o zilustrowanie dziś zachodzących procesów zbrojeń, ale w ujęciu historycznym. Uznano, że najlepiej będzie pokazać w serii programów różne zjawiska czasu wojny w oparciu o sceny z lat II Wojny Światowej. Należało dobrać tego typu bitwy, o których można było założyć, że duża część widzów zdoła skojarzyć z historii o co, kiedy i gdzie się odbyły. Dobraliśmy trzy. Kursk, jako największą z lat II wojny bitwę pancerną, z lipca 1943 na Froncie Wschodnim.

Zapraszamy do przeczytania artykułu - kliknij tutaj oraz obejrzenia galerii - kliknij tutaj.
Ostatnie walki, szkolenia i funkcjonowanie pracowni
Czas ferii i stała tradycja pracowni, by funkcjonować codziennie, dały grupie młodych, nowych uczestników znakomitą okazję do przyspieszonego rozwoju. Z jednej strony poznano podstawy malowania, ogradowania, przygotowalni figur do malowania, a w ślad za tym rozpoczęły się malowania żołnierzy.

Link do artykułu i link do galerii
Jesteśmy na Brożka !!!
Ponad miesiąc trwał trudny stan. Likwidowaliśmy swą dotychczasową siedzibę w bazie MZA przy ulicy Redutowej. Było smutno i ciężko. Tak z bieżącymi zajęciami, z natury rzeczy bez bitew i szkoleń bojowych, jak i z pakowaniem, przewozami, rozpakowywaniem i urządzaniem się po nowemu w piątym już w historii pracowni miejscu. Zachęcamy do obejrzenia pustej sali na Redutowej oraz nowej na Brożka - (kliknij tutaj) oraz przeczytania całości artykułu - (kliknij tutaj).
Przenosiny Rakolandu
Od kilku dni Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej jest w trakcie przenosin z Rakolandu na Redutowej do ZWPEK-u na Brożka. Po przeszło 20 latach rozstajemy się z dobrze Wam znanym miejscem, licząc że nowa siedziba przyniesie jeszcze więcej niepowtarzalnych wspomnień. Zachęcamy do obejrzenia galerii z przeprowadzki - kliknij tutaj.
Wstępne szkolenie nowych młodych uczestników
Proces rekrutacji nowych uczestników do PMIHW trwa i już spotkał się z niemałym zainteresowaniem. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wstępnych szkoleń nowych, młodych uczestnikow - kliknij tutaj.
Szczególni Goście w PMiHW
kliknij tutaj.
Strona 9 z 21 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>