Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia
Odrzucony RTR Matyld odchodzi na swe pozycje ignorowany przez prących do centrum Niemców
Afryka Północna 1942-43 - kwiecień-maj 2012
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: MateuszHoncharuk
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
40 lat mineło...
Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej założona została przeze mnie w Młodzieżowym Domu Kultury na Kole na Woli w Warszawie w 1974 roku jeszcze pod nazwą „ Klub Hobbystów”. Stanowi najstarszą w kraju instytucję – organizację zajmującą się mikromodelarstwem wojskowym, dioramistyką, wargamingiem i różnego szczebla działaniami prowadzonymi z użyciem żołnierzy i modeli zawsze w oparciu o realia historyczne. Zachęcany do przeczytania artykułu z imprezy urodzinowej - kliknij tu.
Bitwa w Afryce Północnej z 1942 roku (4.10.2014r.)
Mimo trwających przygotowań do obchodów rocznicy powstania pracowni, przy długiej liście prac koniecznych do zrealizowania i zaplanowanych podczas odprawy, mimo grupy młodych kolegów przygotowujących niemal codziennie swoją ekspozycję do pokazu konkursowego w sobotę 4 października przeprowadziliśmy bitwę w terenie nastawnym
z udziałem sił Brytyjskich, Włoskich i Niemieckich. Wszystkie zgrupowania prowadzili młodzi dowódcy.

Zachęcany do zapoznania się z całością artykułu - kliknij tu.
Ostatnie bitwy
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z ostatnich bitew prowadzonych w pracowni PMIHW. Obie dotyczyły niezwykle ciekawego i naszego ulubionego okresu w historii - okresu wojen napoleońskich.

Artykuł z bitwy 13.09.2014 znajdziecie klikając tu.
Artykuł z bitwy 20.09.2014 znajdziecie klikając tu.
Wakacje 2014
Jak co roku po wyjazdach wiążących urlop z zagadnieniami pracownianymi i tym razem kilka tygodni Europejskiego wojażu było mieszanką przygody, podróży i zwiedzania. Bazą startową była Kolonia w Niemczech a dalej Szwajcaria, Włochy, Francja i Luksemburg.

Artykuł z tej niezwykłej wyprawy znajdziecie klikając tu. Do artykułu dołączona jest także galeria, którą znajdziecie klikając tu.
Fort Hackenberg
Fort Hackenberg. Kompleks podziemnych umocnień zachowanych, utrzymanych i udostępnianych turystom. Tylko dawny magazyn amunicji wysadzony w powietrze w 1945 roku przez broniący się garnizon Niemiecki. Pod ziemią czynna kolejka (1,5 km torów), magazyny, zbrojownie, siłownie, kuchnia, stanowiska haubic i armat, obrotowe wieże pancerne, wysuwane punkty obserwacyjne, sypialnie i wentylatornie, potężne silniki diesla napędzające to wszystko.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. Całości zdjęć znajdziecie klikając tu.
Munster Panzer Museum
Tak jak Saumur we Francji uchodzi za najsłynniejsze i największe muzeum broni pancernej, tak w Munster istnieje podobne, tyle, że w Niemczech. W Saumur jest jeszcze słynne szkoła kawalerii.

Całości artykułu znajdziecie - tu link, galerii z niezwykłymi pojazdami zgromadzonymi w muzeum znajduje się - tu link
Strona 7 z 21 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>