Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia
Odrzucony RTR Matyld odchodzi na swe pozycje ignorowany przez prących do centrum Niemców
Afryka Północna 1942-43 - kwiecień-maj 2012
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: MateuszHoncharuk
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Bitwa lotniczo morska 28.02.2015 r
W minioną sobotę, po stosownym okresie przygotowań, szkoleń i ćwiczeń przeprowadziliśmy całkiem duże i dość trudne przedsięwzięcie. Brały w nim udział dwie strony: zespoły Cesarskiej Japońskiej Marynarki Wojennej, oraz jednostki USN. Strony przygotowały mapy, na nich była zaznaczona wyspa należąca do jednego z archipelagów, na którym trwały walki lądowe. Tak Amerykanie, jak Japończycy postanowili „uprzykrzyć” życie przeciwnikowi. Chodziło /koncepcyjnie/ o spotkaniowy bój eskadr dysponujących lotniskowcami. Strony liczyły się z taką możliwością, jednak nie znały żadnych szczegółów. Scenariusz podawał, że spodziewana jest ingerencja lotnictwa pokładowego, npla należy odszukać, uprzedzić, nalotom na siły własne zapobiec, a lotniskowce wroga odnaleźć i zniszczyć, a co najmniej wyłączyć z akcji.

Całość artykułu znajduje się - kliknij tu , galeria zdjęć z bitwy znajduje się -kliknij tu
Ostatnie bitwy i szkolenia
Od początku tego roku na topie jest pierwsza wojna światowa w powietrzu. Podjęliśmy cykl szkoleń, oczywiście jak zawsze pomocni byli ci, dla których szkolenie dla nowych było jedynie przypomnieniem. Prezentacja samolotów, szczegółowe omówienie zasad ich budowy tak historycznie jak modelarsko to były pierwsze szczegóły. Pokaz, prezentacja, sposoby mocowania, zasady przemieszczeń na lądzie, podstawy lotnicze, uchwyty do samolotów. Tabele danych, identyfikacja sprzętu.

Zachęcany do zapoznania się z całością artykułu - kliknij tu.
Trzy bitwy…. Jak to szybko idzie…
Po serii prac związanych z rocznicą narastał głód walki w środowisku. Na pierwszy ogień poszedł okres krucjat. Powstał mocny zamek Saracenów obsadzony silnym garnizonem zdolnym do długotrwałej obrony. Jan, Paweł i ja podjęliśmy się jego obrony. Wiedzieliśmy, że w pobliżu jest duże własne zgrupowanie (Kuba M+ 3 innych dowódców), które choć związane z wydzielonymi siłami krzyżowców (Wiktorio + 3 innych dowódców) może je rozbić, przebić się do zamku i wzmocnić obronę.. Napastnikami oblegającymi kierowali Jaś i Krzyśi Łukasz + kolejnych 3 innych dowódców.

Zachęcany do zapoznania się z całością artykułu - kliknij tu.
Dni Otwarte PMiHW
Dni Otwarte PMiHW z okazji 40-lecia pracowni upłynęły równie ciekawie. Uczniowie szkół z wielkim zainteresowaniem obejrzeli dioramę Bitwy pod Tannenbergiem 1914. W ciągu 4 dni odwiedziło Nas 26 klas, łącznie ponad 350 osób. Dziękujemy! Zapraszamy do galerii - kliknij tu.
Rocznica (40) Pracowni w fotografii
Choć jest pełna relacja z naszej uroczystości, to sądzę, że warto spojrzeć na zdjęcia. Będziemy je uzupełniać, bo pewnie nie jeden zechce wrócić do tego miłego dnia. Zapraszamy do galerii - kliknij tu.
Tannenberg 1914-2014 na rocznicę PMiHW.
Proponujemy dokładniejsze pooglądanie dioramy przygotowanej specjalnie dla uczczenia 40 rocznicy PMiHW, ale i z uwzględnieniem 100 rocznicy wielkiej bitwy na Mazurach. Zapraszamy do galerii (kliknij tu) oraz artykułu o samej dioramie (kliknij tu)
Strona 6 z 21 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>