Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia

Artyleria XVIIw.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: MateuszHoncharuk
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
40 lat mineło...
Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej założona została przeze mnie w Młodzieżowym Domu Kultury na Kole na Woli w Warszawie w 1974 roku jeszcze pod nazwą „ Klub Hobbystów”. Stanowi najstarszą w kraju instytucję – organizację zajmującą się mikromodelarstwem wojskowym, dioramistyką, wargamingiem i różnego szczebla działaniami prowadzonymi z użyciem żołnierzy i modeli zawsze w oparciu o realia historyczne. Zachęcany do przeczytania artykułu z imprezy urodzinowej - kliknij tu.
Bitwa w Afryce Północnej z 1942 roku (4.10.2014r.)
Mimo trwających przygotowań do obchodów rocznicy powstania pracowni, przy długiej liście prac koniecznych do zrealizowania i zaplanowanych podczas odprawy, mimo grupy młodych kolegów przygotowujących niemal codziennie swoją ekspozycję do pokazu konkursowego w sobotę 4 października przeprowadziliśmy bitwę w terenie nastawnym
z udziałem sił Brytyjskich, Włoskich i Niemieckich. Wszystkie zgrupowania prowadzili młodzi dowódcy.

Zachęcany do zapoznania się z całością artykułu - kliknij tu.
Ostatnie bitwy
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z ostatnich bitew prowadzonych w pracowni PMIHW. Obie dotyczyły niezwykle ciekawego i naszego ulubionego okresu w historii - okresu wojen napoleońskich.

Artykuł z bitwy 13.09.2014 znajdziecie klikając tu.
Artykuł z bitwy 20.09.2014 znajdziecie klikając tu.
Wakacje 2014
Jak co roku po wyjazdach wiążących urlop z zagadnieniami pracownianymi i tym razem kilka tygodni Europejskiego wojażu było mieszanką przygody, podróży i zwiedzania. Bazą startową była Kolonia w Niemczech a dalej Szwajcaria, Włochy, Francja i Luksemburg.

Artykuł z tej niezwykłej wyprawy znajdziecie klikając tu. Do artykułu dołączona jest także galeria, którą znajdziecie klikając tu.
Fort Hackenberg
Fort Hackenberg. Kompleks podziemnych umocnień zachowanych, utrzymanych i udostępnianych turystom. Tylko dawny magazyn amunicji wysadzony w powietrze w 1945 roku przez broniący się garnizon Niemiecki. Pod ziemią czynna kolejka (1,5 km torów), magazyny, zbrojownie, siłownie, kuchnia, stanowiska haubic i armat, obrotowe wieże pancerne, wysuwane punkty obserwacyjne, sypialnie i wentylatornie, potężne silniki diesla napędzające to wszystko.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. Całości zdjęć znajdziecie klikając tu.
Munster Panzer Museum
Tak jak Saumur we Francji uchodzi za najsłynniejsze i największe muzeum broni pancernej, tak w Munster istnieje podobne, tyle, że w Niemczech. W Saumur jest jeszcze słynne szkoła kawalerii.

Całości artykułu znajdziecie - tu link, galerii z niezwykłymi pojazdami zgromadzonymi w muzeum znajduje się - tu link
Strona 7 z 21 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>