Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia

Dania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: MateuszHoncharuk
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Zobacz Temat
Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej | Dla Gości | Wargaming
Autor Wczesny renesans 1500 - 1550
jimmor
Super Administrator

Data rejestracji: 07.08.08
Dodane dnia 30-09-2016 10:10
Cześć,
pojawiło się ostatnio sporo figurek do Wojen Włoskich, okresu zaniedbanego w 'wargamingu' dotąd. Dla mnie jest to jeden z najciekawszych okresów historycznych - okres przełomu, gdy z jednej strony mamy wciąż jeszcze rycerską jazdę (np. francuską gearmandarie) z drugiej coraz popularniejsze arkebuzy, pojawia się artyleria polowa, a kusza nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa...

Będziecie coś robić dla tego okresu?

http://stormrider.pl/
Autor RE: Wczesny renesans 1500 - 1550
S Rakowiecki
Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.08
Dodane dnia 30-09-2016 17:39
Cześć. Kończy się tzw. Rok Sienkiewiczowski. "Prześlizgnęliśmy się" przez -prawie- kontrakt z Narodowym Centrum Kultury ale... No własnie, ruszyły prace. Jak widzisz "po stronie" poszły szkolenia z zaawansowanego dowodzenia, z mapami, rozkazami, meldunkami i to własnie poczynając od wojny XXX letniej Dla mnie to był poważny sygnał, by nareszcie samemu zrobić to, czego -aż dziwne bo wynikało z wiary w ludzi...- sam nigdy nie miałem. Siły Rzeczypospolitej Obojga Narodów!!! I mam w trakcie .... ponad 110 Husarii w końcowej fazie przygotowalni... A będą jeszcze Lisowczycy, Hajduki, Pachołki, chorągwie wolontarskie i pospolitego ruszenia. "Odpuszczam" jedynie cudzoziemski autorament, bo ten mogę swobodnie wystawiać z posiadanych zasobów. A kilku ludków okres robi i to całkiem nieźle. Ale- fakt, obserwuję wysyp figur o których piszesz i sądzę, że będzie następnym w kolejności. Czas pogadać, bo idzie na duże zmiany; ale to jak zechcesz wpaść. Zapraszam i pozdrawiam. smiley SR

Pomyślnych łowów na makietach......
Skocz do Forum: