Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia

Dania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: MateuszHoncharuk
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Zobacz Temat
Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej | Dla Gości | Wargaming
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Zapowiedzi bitew
jimmor
Super Administrator

Data rejestracji: 07.08.08
Dodane dnia 17-10-2011 16:19
Faktycznie - 'starych' austriackich pułków będzie ze 4 -> łącznie 6.

Chodziło mi o doprecyzowanie angielskiego uzupełnienia - bo będzie musiało zrównoważyć i 'przebić' jakieś 6 pułków solidnej jazdy francuskiej - by to uzyskać musi być odpowiednikiem jakiś 150-200 figur jazdy, zależnie od tego jak duża ma być przewaga koalicji. Licząc piechotę do jazdy jak 2,5:1 daje nam to np. 200 piechurów i 70-120 szt. jazdy.

Ja swoje figury mogę dostarczyć w pt i pt wieczorem chciałbym je wystawiać. Średnio interesuje mnie przyjście w sb na nieznany teren i dowodzenie wojskiem które ustawiał ktoś inny. BTW: Kto jest wodzem naczelnym koalicji?
felek777
Administrator

Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 27.08.08
Dodane dnia 17-10-2011 16:49
no wychodzi na to że ja bo ja najlepiej znam teren smiley dziś będę w pracowni przez kilka godzin i zaplanuje całość działań koalicji smiley jutro dostaniecie szczegółowo dopracowane rozkazy i zadania

Zabijać wszystkich bez wyjątku bogi i tak poznają swoich.
felek777
Administrator

Dodane dnia 18-10-2011 10:25
Mam już opracowany szczegółowy plan bitwy dal sił koalicji smiley dziś zrobię mapy terenu smiley postaram się żeby do jutra dotarł do wszystkich dowódców smiley

Tak jak pisałem na Shoutbox-ie (od teraz będę pisał w skrócie Ssmiley mam pomysł na radykalne przyśpieszenie walki smiley Mianowicie przemieszczanie większości sił na mapie a przesuwanie fizycznie tylko tego co jest bezpośrednio widoczne dla przeciwnika smiley no oczywiści w ramach samej walki smiley co wy na takie rozwiązanie ????

jimmor
Super Administrator

Dodane dnia 18-10-2011 12:17
Uwzględnij proszę układ po stronie koalicji: 3 austriaków, 1 anglik
felek777
Administrator

Dodane dnia 18-10-2011 13:34
Postaram się ale nie wiem czy się uda na ten moment jest 2 zadeklarowanych angoli i 2 Austriaków smiley postaram się boćka wkręcić jako Austriaka smiley ale nie obiecuję że mi się uda smiley może któryś z młodych zechce na nas wesprzeć smiley

Jeśli uda mi się przeforsować pomysł z mapą może się okazać że poruszać się będą tylko nieliczne oddziały bo reszta w początkowej fazie bitwy będzie nie widoczna smiley

jimmor
Super Administrator

Dodane dnia 18-10-2011 14:43
anglików będzie ca 500
austriaków ca 1500
felek777
Administrator

Dodane dnia 19-10-2011 07:16
no jakoś tak jak piszesz smiley ale i tak to za mało smiley ja dziś w nocy ustawiłem do bitwy siły które poprowadzę smiley

Na polu walki stoją już 3 półki jazdy (rezerwa kawalerii lewego skrzydła) 2 pułkowa brygada grenadierów (6batalionów po 4 kompanie + 2 komp rezerwy + 15 oficerów pieszych + 1 konny), brygada piechoty (3 bataliony po 8 kopani + 10 oficerów pieszych + 1 konny), batalion Jegrów (6 komp + 3oficerów pieszych), pułk landwery (3 bataliony po 8 kompani + 15 oficerów pieszych), 2 bataliony pograniczników (2x8 kompani piechoty lekkiej + 10 oficerów) bateria artylerii pieszej (4 działa + 14 artylerzystów + oficer pieszy + 4 zaprzęgi i jaszcz), bateria artylerii konnej (2 działa + 10 artylerzystów + oficer pieszy + 2 długie zaprzęgi oraz jaszcz) oraz sztaby brygady pieszej i sztab armii.

Edytowane przez felek777 dnia 20-10-2011 06:15
jimmor
Super Administrator

Dodane dnia 19-10-2011 13:31
Zostaw mi trochę artylerii - bo swojej nie wystawiam.

U mnie będą 2 brygady po dwa dwu-batalionowe pułki piechoty (8 x 6 kompanii)

Pułk grenzschutzu (18 kompanii w dwóch batalionach)

Batalion jeager (6 kompanii)

kompania saperów
felek777
Administrator

Dodane dnia 19-10-2011 23:57
no to w pracowni czeka na ciebie 2 baterie artylerii piesza 4 działa i konna 3 działa + 3 pułki jazdy ( ciężki i 2 lekkie) + brygada piechoty liniowej smiley

S Rakowiecki
Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.08
Dodane dnia 16-11-2011 17:08
Witam. W najbliższą sobotę starcie z Gośćmi z zewnątrz. Rozesłałem przepisy przekazane przez Xardasa.Proponuję poczytać; szczególnie Angel,Paweł, Kuba,Jan,Olo,Rafał,Krzyś,Feldek,Lipa.Tak, byście rozumieli o co w obcym nam systemie chodzi. Janek pociągnie akcję z rekrutami.GB versus Niemcy.Wszyscy - od rana.Pozdro i złamcie kości...SRsmiley

Pomyślnych łowów na makietach......
Olo
Użytkownik

Miejscowość: WWA
Data rejestracji: 13.09.08
Dodane dnia 16-11-2011 18:55
Mnie w sobotę nie będzie cały dzień ponieważ będe pisał olimpiadę.

Raz - dwa - trzy - cztery -
niech ambasador nosi ordery,
nam jedna szarża do nieba wzwyż,
i jeden order nad grobem krzyż.
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 16-11-2011 18:59
Wiem, życzę powodzenia w Olimpiadzie. Co z Rafałem? Skontaktujcie się z nim, bo do mnie nie odpowiada. SRsmiley

S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 20-11-2011 11:46
Myślę, że czas zrobić coś innego niż dotychczas. Jest zapowiedziana kolejna akcja z ludźmi ze strategii. Ma być zrobiona w okolicach 10 grudnia, na ich przepisach i być / bagatela / oparta o bitwę na Łuku Kurskim. Mają być delikatnie poprawione przepisy ich systemu, co powinno to i owo ułatwić i przywrócić dowódcom minimum inicjatywy i wpływu na bieg wydarzeń. Dlatego proponuję, byśmy w swoim gronie w sobotę za tydzień przeprowadzili bitwę na Łuku Kurskim na podstawie naszych przepisów, oczywiście na typowym znanym terenie.Zrobimy fotki,przygotujemy rozwiązania,skład,siły i zadania.Proszę o zgłaszanie kandudatur.Dziękuję Kubie i Angelowi za zniesienie trudu akcji w obcych nam warunkach i za pomoc w wykonaniu Mariuszka....Pozdro, SRsmiley

felek777
Administrator

Dodane dnia 21-11-2011 16:01
No to tak ja do tej akcji na pewno nie wchodzę. Zamierzam szkolić w tedy rekrutów za karesu taktyki walki piechoty. Co do akcji z gośćmi to zapewne też nie wejdę bo będę zajęty rekrutami.

S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 23-11-2011 20:32
Bitwa w sobotę zostanie poprowadzona tak, by z pozycji / 4 makiety szerokiej / obsadzonej przez Brygadę Piechoty Brytyjskiej wyszlo uderzenie po osi trzech dróg realizowane przez Amerykańską Dywizję Pancerną, czyli siłami CCA,CCB,CCC. Niemcy na 4 makietach mają 2/3 Dywizji Piechoty ze wsparciem PAL i Bppanc, LiG i Flak oraz Bcm. Ale, trzeba się spieszyć bo nadciągają groźne i gotowe przeciwuderzać siły pancerne Waffen SS... GB i US prowadzą Olo, Rafał, Angel i Mariusz, każdy swą grupę, Niemcy to Galbarki i moja skromna postać. Teren stoi, Nie spóźnijcie się. Reszta ciekawych wiadomości w sobotę, pozdro, SR Ps.: Średniowiecze i Kursk później, ale się stanie

felek777
Administrator

Dodane dnia 24-11-2011 09:03
OK tak jak się umawialiśmy ja będę brał udział w akcji IIWW pod warunkiem e nie będzie rekrutów. Jeśli zjawią się rekruci zajmę się przede wszystkim nimi !!! Ewentualnie wezmę pod siebie jakiś nie duży pododdział i to raczej zapleczy np artylerię

Olo
Użytkownik

Dodane dnia 29-11-2011 21:15
Z tego co rozumiem ta sobota jest ''wolna'' od remontów, nie ma zaplanowanych bitew, więc myśle że można by zrobić Afryke przełom 41/42, GB kontra Włochy i AK jako wsparcie, główny ciężar na Włochach. Dowódców proponuje: GB-Olo (wraz ze swymi niezwyciężonymi Szkotami smiley ) i Feldek, Włosi Paweł AK Janek, ew mogą po obu stronach wejść inni np Chomik. Proponujcie teren i cele. No chyba że sie myle i sobota jest zajęta smiley

S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 30-11-2011 07:22
Coś chętnie zrobimy. Pozdro, SR

felek777
Administrator

Dodane dnia 30-11-2011 10:37
Jestem za chociaż powiem że myślałem o pływaniu na Atlantyku z U-botami lub o lataniu w IWW bo żadnego dawno nie było a rekruci może by się czegoś nauczyli ale ok jeśli większość będzie za IIWW w wczesnym okresie w afryce to wejdę smiley

Pytanie zasadnicze strzelawka czy kostka smiley ???????????????

Olo
Użytkownik

Dodane dnia 30-11-2011 14:49
Strzelawka rzecz jasna! smiley a co do atlantyku i latania to myśle że można by zrobić na spokojnie po wymianie okien.

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum: