Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia

Dania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: MateuszHoncharuk
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Zobacz Temat
Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej | Dla Gości | Wargaming
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Zapowiedzi bitew
S Rakowiecki
Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.08
Dodane dnia 22-08-2011 14:24
Witam.Czeka nas:secesja, Francja 1940,akcja Austriacy versus Francja napoleona.Dozo i pozdro z daleka,SR

Pomyślnych łowów na makietach......
Autor RE: Zapowiedzi bitew
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 02-09-2011 07:44
Witam .Klub Agresor oraz Xardas, Raleen i Zwierz chcą nam dołożyć na frontach drugiej wojny i w XVII wieku. Na stałe rezydują na Politechnice, ale zaproponowali odwiedziny w PMiHW i tu stoczenie tych walk NA ICH ZASADACH!! Podejmujemy się? Pozdro i dozo jutro, SR

felek777
Administrator

Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 27.08.08
Dodane dnia 03-09-2011 12:49
No pewnie że się podejmiemy smiley I to my im baty spuścimy smiley

Zabijać wszystkich bez wyjątku bogi i tak poznają swoich.
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 09-09-2011 13:30
Ciesżę się, że Feldek odpowiedział po męsku, reszta widocznie po części w wakacyjnym nastroju...Panowie, zmobilizujcie się. Czas, a i potrzeba. Liczę na Was. A na niektórych czekam; Bocian, Paweł, Jimmor.Pozdro i dozosmileySR

felek777
Administrator

Dodane dnia 09-09-2011 15:27
A co miałem odpowiedzieć jak panienka ??? Jak przyjdę to zbiorą wciry i po zawodach smiley

felek777
Administrator

Dodane dnia 10-09-2011 17:03
Teren do 30-latki już jest wystawiony smiley 4/5 makiet we wtorek lub środę dopełnimy go nastawnościami smiley

jimmor
Super Administrator

Data rejestracji: 07.08.08
Dodane dnia 12-09-2011 16:36
Jeżeli chodzi o bitwę z udziałem dużych ilości 'białego wojska' to na pewno wypadam z terminu 15/16.10 - w tym czasie będę w Galicji.
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 13-09-2011 10:55
Cześć Jimmor.Zaproponuj termin, kieruj się takim rozwiązaniem, by w środę poprzedzającą stanął teren, były określone siły, składy, zadania, by w piątek strony - lub już w środę mogły porozstawiać co i jak i w sobotę by można pociągnąć do oporu z opcją dogrania ile trzeba w niedzielę. Pozdro, SRsmiley

Edytowane przez S Rakowiecki dnia 15-09-2011 08:03
jimmor
Super Administrator

Dodane dnia 14-09-2011 16:48
Największe prawdopodobieństwo mojego udziału - weekend 22-23.X
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 15-09-2011 08:04
Zatwierdzamy tę datę "pod Ciebie", trzymajmy się tego. Ustawię oprawę, foto, film, dekoracje, ale i ludzi i przygotowanie. Pozdro, SR

S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 07-10-2011 12:54
Panowie:Jimmor, Rudy Miś, Jan,Paweł, Angel, Krzyś,Bocian,Mariusz i moja skromna postać to filary składu na bitwę napoleońską. Proszę się przygotować. Pozdro, SRsmiley

Edytowane przez S Rakowiecki dnia 11-10-2011 09:01
jimmor
Super Administrator

Dodane dnia 10-10-2011 13:35
Jakieś mapy, założenia scenariusza...?
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 11-10-2011 09:08
Na ten moment wiadomo, że Austriacy pod Jimmorem + Anglicy pod Weremkiem ( Andrzej ma zapalenie płuc.Jest na zwolnieniu, ale do czasu akcji będzie na chodzie.)Po stronie antyfrancuskiej jeszcze Angel.Francja to ja,Paweł, Janek,Krzysiek.Bocian i Mariusz bez przydziału. Teren będzie miał 20 makiet w układzie 4 x 5 . Po jednym rzędzie do rozmieszczenia. Musi stać już gotowy 21.10 od rana, bo tego dnia będą odwiedziny w pracowni dwu klas gimnazjum. Rano będą Mariusz, Jan i ja. Pewnie zostaniemy i dużą część wojsk rozstawimy. Przewiduję wszystkich Austriaków jacy są moi i Jimmorowi, a Angoli tyle, byście zyskali przewagę nad dwoma dywizjami piechoty + artyleria i lekka jazda, Dywizją jazdy i odwodem gwardyjskim. Czas to mniej więcej 1809 rok. Chcę wydłużycćsobotę na max dla czystej walki i w niedzielę tylko tyle, ile niezbędne z posprzątaniem już we wtorek. Proszę pamiętać, że jest dużo nowych co przytłacza wtorki w skuteczny sposób absorbując czasowo. Pozdro, szczegóły sukcesywnie. SRsmiley

felek777
Administrator

Dodane dnia 12-10-2011 14:15
No to ja to widzę tak smiley Bocian zapewne do bitwy nie wejdzie smiley bo od ponad miesiące nie daje znaku życia smiley

Co do mnie to w ostatniej bitwie prowadziłem Carskich Rosjan smiley więc może tym razem czas na Austriaków smiley oczywiście jeśli Cesarz Jimmor nie będzie miał nic przeciwko smiley

Pozdro i dozo ok 16 w pracowni

jimmor
Super Administrator

Dodane dnia 14-10-2011 09:37
Jeżeli dobrze liczę: siły francuskie to jakieś 24 bataliony + jakieś 10-12 pułków jazdy (4 w dywizjach, 6-8 dywizja jazdy+ rezerwa gwardii) - łącznie 720 'gołych' karabinów i 200 szabel.

Moi Austriacy to 360 karabinów (zdecydowanie gorszych jakościowo niż Francuzi, bez pojedynczego grenadiera). Austriacy Instruktora są nieco mocniejsi - łącznie z moimi powinny zrównoważyć piechotę francuską. Gorzej z jazdą - pułki austriackie są mniej okryte (poza nowymi huzarami) i jest ich raptem 5. Do zbilansowania brakuje co najmniej 6-8 mocnych pułków jazdy (zależnie od tego co kryje się pod hasłem 'rezerwa gwardii'smiley
felek777
Administrator

Dodane dnia 14-10-2011 10:50
więcej Grześ pojedyncza francuska dywizja piechoty to minimum 400 piechurów + 2 pułki jazdy. w 2 dywizjach trzeba liczyć w sumie 800 karabinów + 74 szable + 8 dział średnich. Jeśli Francuzi poprowadzą jeszcze gwardię + standardową 2 brygadową dywizję jazdy to powinni osiągać do 1000 karabinów - 15 saperów - ok 70 artylerzystów - mniej więcej 300 szabel - 12 do 16 armat w tym 8 średnich - 2 do 4 lekkie- 2 do 4 ciężkie smiley

To tylko szacunkowe wyliczenia z pamięci ale powinny być w miarę precyzyjne smiley

S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 14-10-2011 11:44
Samej mojej jazdy Austriaków jest 6-7 pułków... To po pierwsze. Po drugie "partnerem" Austriaków mają być Anglicy Miśka Weremko pod jego jurysdykcją; a tych tak w artylerii jak piechocie i licznej jeździe jest wengi,wengi... Ze strony Francji, chcę skorygować: Dwie dywizje piechoty, 4-6 extra pułków jazdy ( mała dywizja + brygada). Gwardia na ten moment jest niedookreślona ze względu na trwającą przymiarkę przynależności państwowej. Wchodzą w grę: Sasi, Bawarzy, Księstwo Warszawskie. Jestem za tym, by sił nie maksymalizować dla stworzenia możliwości technicznej takiego zestawienia, które przy ułożonym we wtorek- środę terenie da czas na rozmieszczenie jednostek. W piątek jest wizytacja Pracowni, w sobotę od rana akcja- tyle, ile się da, by w niedzielę "dograć" jak njszybciej. Pozdro Wysoko Układającym się Stronom. Zdzwońcie się co do szczegółów sił Anglików z Weremkiem. Pozdro i pamiętajcie o koszulkach na bitwę, tych z Pracownianym Logo. SR i dozosmileyA jeszcze Rogale, Paweł, Jan, Lipa....smiley
Ja już wiem, że w środę będę wychodził punkt 19.00 najpóźniej. Może wówczas rozstawicie swe siły?

Edytowane przez S Rakowiecki dnia 14-10-2011 11:46
S Rakowiecki
Administrator

Dodane dnia 14-10-2011 11:53
W sobotę poza naszą bitwą będzie kilka "atrakcji" Marciniasty bedzie kręcił film. Darek bedzie robił foty. Młodzi bedą uczeni II wojny na lądzie przez Ola, Rafała i Kubę. Mamy też drugą wizytacje, po piątkowej. Obecna będzie od około południa wicedyrektor Mierzejewska a z nią 3 sztuki "praktykantów"-nowych instruktorów w ZWPEK-u + chyba dwie sztuki instruktorów, którzy jeszcze w Pracowni nie byli. W tym dwie młode kobitki.... To prośba Dyrekcji przed poniedziałkową Radą Pedagogiczną z okazji Dnia Nauczyciela. Tam z kolei bedzie wyświetlany film o mnie i o Pracowni. Teraz już wiecie, że od piątku do poniedziałku mamy ciekawy weekend .... Pozdro i dozo, SRsmiley

felek777
Administrator

Dodane dnia 14-10-2011 17:11
ja się zajmę wizytacją młodych pań i dyrektorek smiley

felek777
Administrator

Dodane dnia 14-10-2011 17:14
dziś widziałem się z Jankiem Nałęczem jestem z nim umuwiony na odebranie od niego części wyposażenia obronnego dla wikinga. Na piątek będę w pełnym rynsztunku smiley
Kolczuga, rękawice kolcze, tarcza, kupa mojej broni, ciuchy

jednym słowem wiking igła jak malowanie smiley

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum: